OZNAMY, POKYNY VÝSLEDKY PK PODMIENKY PRIJÍMACIEHO KONANIA TESTY

OZNAMY, POKYNY

Vážení rodičia, milí uchádzači,

dnes – 06.05.2024 sa uskutočnili prijímacie skúšky v 2. termíne. Výsledky prijímacích skúšok za 1. a 2 termín následne skompletizujeme a vytvoríme konečné poradie uchádzačov v každom ponúkanom študijnom odbore zvlášť.

Na základe pokynu Ministerstva školstva SR, zoznam uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania spolu s informáciou, či uchádzač bol prijatý alebo neprijatý, môže škola zverejniť až 17. mája 2024 na webovom sídle školy.

Na základe výsledkov prijímacieho konania budú vydané rozhodnutie o prijatí / neprijatí každého uchádzača o štúdium.
V rozhodnutí bude aj uvedené koľko bodov získal uchádzač na prijímacej skúške a celkový počet bodov v prijímacom konaní.

ROZHODNUTIA budú vydávané nasledovne:

• žiakom, ktorí vykonali prijímaciu skúšku úspešne a boli prijatí bude rozhodnutie vydané po doručení  Písomného potvrdenia prijatia na vzdelávanie (tlačivo nižšie v prílohe) od zákonných zástupcov škole - informácie týkajúce sa doručovania tohto potvrdenia a prevzatia rozhodnutia Vám budú oznámené 16. mája 2024 prostredníctvom systému EduPage a taktiež budú zverejnené na internetovej stránke školy,

• žiakom, ktorí vykonali prijímaciu skúšku úspešne, ale neboli prijatí z dôvodu naplnenia počtu miest bude rozhodnutie doručené do 17. mája 2024:

-  osobne – zákonní zástupcovia budú informovaní prostredníctvom EduPage v akom čase si môžu prísť prevziať
              rozhodnutie osobne na sekretariát školy,
           -  elektronicky – ak zákonný zástupca má aktivovanú elektronickú schránku na portáli www.slovensko.sk,
           -  poštou do vlastných rúk – ak zákonný zástupca neprevezme rozhodnutie osobne a nemá aktivovanú elektronickú
              schránku na portáli www.slovensko.sk,

• žiakom, ktorí vykonali prijímaciu skúšku neúspešne bude rozhodnutie doručené do 17. mája 2024:

-  osobne – zákonní zástupcovia budú informovaní prostredníctvom EduPage v akom čase si môžu prísť prevziať
              rozhodnutie osobne na sekretariát školy,
           -  elektronicky – ak zákonný zástupca má aktivovanú elektronickú schránku na portáli www.slovensko.sk,
           -  poštou do vlastných rúk – ak zákonný zástupca neprevezme rozhodnutie osobne a nemá aktivovanú elektronickú
              schránku na portáli www.slovensko.sk.

Rozhodnutia budú doručované obidvom zákonným zástupcom
V prípade, že ste k prihláške doložili tlačivo Čestné vyhlásenie, resp. Písomné vyhlásenie o preberaní rozhodnutia jedným zákonným zástupcom, rozhodnutie bude doručené uvedenému zákonnému zástupcovi.

Zároveň Vám dávame k dispozícii testy, ktoré ste absolvovali (testy z 2. termínu budú zverejnené dodatočne – po náhradnom termíne PS). Aj s výsledkami ich nájdete na našej internetovej stránke v odkaze Prijímacie konanie/Testy.

O ďalšom priebehu prijímacieho konania Vás budeme priebežne informovať.
Ak budete mať otázky, resp. potrebovať ďalšie informácie, môžete kedykoľvek zavolať, alebo prísť za riaditeľom školy osobne.

RNDr. Ladislav Ruttkay

TLAČIVO - Písomné potvrdenie prijatia na vzdelávanie

aktualizované 06.05.2024 o 14.00 h

------

Vážení rodičia, milí uchádzači,

ďakujeme Vám za dôveru, že ste si podali prihlášku na štúdium na našej škole - SPŠ technickej v Spišskej Novej Vsi.

Vo štvrtok 2. mája 2024, ale aj v pondelok 6. mája 2024 absolvujete prijímaciu skúšku (ďalej len PS) na našej škole.

Všetci ste 17. apríla 2024 dostali pozvánky prostredníctvom systému EduPage. Sú tam uvedené základné informácie o PS.

V POZVÁNKE JE UVEDENÝ VÁŠ KÓD PRE PRIJÍMACIE SKÚŠKY.
Budete sa ním preukazovať pri prezentácií pred PS, počas PS ho napíšete na testy namiesto svojho mena a zároveň pod týmto kódom budete, v súlade so zákonom o ochrane osobných údajov, uvedení aj vo výsledkovej listine PS.

Vážení rodičia, milí uchádzači,

prijímacie konanie si vyžaduje aj kvalitnú vzájomnú komunikáciu. Našou snahou v nasledujúcich dňoch bude, aby ste dostávali čo najviac informácií a aj podľa nich sa mohli rozhodnúť.
Informácie Vám budeme zasielať prostredníctvom systému EduPage, ale aj e-mailom a niekedy využijeme aj telefonický kontakt. Zverejníme ich aj na našej webovej stránke www.spst.sk/prijímacie konanie.

Všetkým prajeme úspešné prijímacie konanie.

RNDr. Ladislav Ruttkay

aktualizované 29.04.2024 o 12.30 h